Třebotov I, Benecko 27. - 31. 5. 2019

Základní škola z Třebotova vyráží na školu v přírodě do Krkonoš. O jejich zážitcích se můžete dočíst níže. 

Fotogalerii ze školy v přírodě naleznete ZDE

 

Pondělí

Autobus nás vysadil těsně před polednem u chaty Na Špici, která bude naším dočasným domovem na následujících 5 dnů. Ubytovali jsme se, snědli kuře na paprice a po krátkém volnu vyrazili na procházku. Měli jsme štěstí na zvířátka. Potkali jsme kozy, koně, zajíce a dokonce i lamy. Stavěli jsme domečky z přírodnin pro malá lesní zvířátka. Zahráli si několik her a už byl čas na večeři. Po ní děti obsadily hřiště a navštívily kozy v jejich výběhu. Teď už jsou děti uloženy ve svých postelích a sbírají energii na zítřejší den.

 

Úterý

Máme za sebou druhý den pobytu. Dnes jsme neměli tak teplé počasí jako včera, a navíc nám většinu dne pršelo. Dopoledne se neslo ve vzdělávacím duchu pod vedením paní učitelek. Odpoledne jsme na chvíli vyrazili v pláštěnkách ven a učili se zaklínadla. Až nás počasí zahnalo dovnitř, rozdali jsme dětem trička, které si každý ozdobil podle vlastní chuti. Vyrobili jsme si cedulky na pokoje, aby všichni věděli, kdo kde bydlí. Děti si ještě zvolily oddílové pokřiky a nakreslily vlajky. 

 

Středa

Máme za sebou 3. společný den. Počasí bylo o poznání přívětivější než včera. Dnes nám nepršelo ani chvíli. Tak jsme mohli trávit více času venku. Vyrazili jsme na procházku, hráli si na piráty a nakoupili suvenýry v obchodě. Velký úspěch mělo rizoto na večeři, tolik přídavků bylo vydáno, že se snědlo úplně všechno. Ještě jsme stihli zahrát si hru, ve které jsme zjišťovali nové informace o svých kamarádech. Pak už byl čas akorát tak na pohádku a ulehnutí do postele.

Čtvrtek

Dnes jsme se probudili do krásného dne, sluníčko nám svítilo už od rána. Dopoledne jsme si zahráli několik soutěží. Odpoledne jsme nejdříve vyrazili na lesní pohádkový kvíz. Po svačině jsme hráli hry s vodními stříkačkami. Pak už následovala večeře a po ní balení vlastních věcí, protože v pátek už na to nebude čas. A jakmile bylo sbaleno, přišlo na řadu vyhodnocení a rozdání odměn. Všichni si za úklid pokojů zasloužili i zmrzlinový pohár s ovocem.