ZŠ Velké Popovice - 7. třída ŠVP na Benecku, 12.-16.6.2017

Znovu jsme na našem oblíbeném Benecku!


Níže najdete pravidelné aktuální informace z dění školy v přírodě na Benecku, kterou momentálně absolvují sedmáci ze ZŠ Velké Popovice.

Fotogalerii budeme pravidelně doplňovat o nové obrázky.

Pondělní aktualizace: Dnešní den byl krásný, děti byly zřejmě natěšené a cestou na Barku si zpívaly. Majitelé se o nás pěkně starají, a tak jsme spokojeni. Odpoledne jsme si záhrali několik icebreakerových her ideálních na seznámení a poté jsme vyrazili na výlet na Rovinka. Po návratu jsme si na hřišti u objektu ještě zasportovali a zaskákali na trampolíně. Na večer měli instruktoři připravené ještě nějaké hry na stmelení kolektivu a  pak se hrál volejbal a vybíjená.

Úterní zpráva: Dnešek byl v duchu orientace po blízkém okolí. Běželi jsme totiž orientační závod, kterému předcházelo patřičné zahřátí a protažení celého těla. Počasí nám přálo a všichni zdárně doběhli. Ještě před večeří jsme vyhlásili výsledky a zahráli si krásnou vnitřní hru, kterou pro nás připravila jedna studentka. Po večeři následoval krátký odpočinek na slehnutí a po něm soutěž v přetahování lanem. Ke konci našeho venkovního programu si děti zahrály oblíbenou vybíjenou, pinkli si volejbal a poté jsme šli dovnitř, kde se k večeru konala diskotéka.

Středeční info: Dnes jsme absolvovali celodenní výlet do Špindlerova Mlýnu. estou tam jsme se zastavili na farmě Hucul, která je známa svým chovem koní, skotu a koz. Přes Rovinka a Labskou přehradu jsme nakonec došli do „Špindlu“, kde jsme měli 25 minut rozchod. Poté jsme se trochu přiblížili k chatě, pár kilometrů jsme popojeli autobusem. Následně jsme vyšlapali kopec na Rovinka a odtamtud už jsme po známé trase pokračovali domů. Celkem máme za dnešek v nohách 24 horských km, což je skvělý výkon! Naše cestování nám skvěle utíkalo, protože jsme si zpívali písničky a hráli drobné pochodové hry. Večerní program byl už spíše volný, v duchu pinkáni volejbalu, házení s létajícím talířem a střelby z foukačky na terč. Za odměnu přišlo par písní k tanci a pak do hajan.

Čtvrteční závěr:  Dopoledne se hrála hra na přání studentů, kdy cílem bylo ukořistit skrytou vlajku druhého týmu a dostat ji na své území. Po obědě byla v plánu delší odpolední hra, kdy děti hledaly v okolí zlocinecké bandy, rozvěšené různě po objektech a dopátrávali se hlavních bossů. Po této hře následoval krátký výlet na rozhlednu Žalý, kde nás čekal moc pěkný výhled do okolí. Večerní program byl zakončen táborákem a vyhlášením výsledků honby za zločinci.

ého 555/6 lowackého 555/6