Archiv novinek

Výstava Stroj času - putování evropskou historií PRODLOUŽENA!!!

Pro velký zájem škol byla tato jedinečná výstava, kterou je možné navštívit v písecké Sladovně, prodloužena do 29. 5. 2015. Využijte poslední možnosti a navštivte se žáky tuto unikátní zážitkovou a vzdělávací výstavu. Přijďte si hrát i odnést spoustu poučení...

Vydejte se za permoníky

Využijte naší jedinečné nabídky. Zveme vás do Hornického muzea Příbram na zajímavou akci Den s permoníky. Zažijete den plný her, písniček, pohádek a překvapení.

Za krásami Česka

Zveme vás na tři krásné výlety po České republice. Pojeďte si prohlédnout tajuplné hrady, projděte se po překrásných skalních městech nebo poznejte noblesu jednoho z nejkrásnějších zámků u nás.

Za zábavou do zahraničí

Zveme vás na tři zahraniční výlety. Pojeďte si užít spoustu legrace a poznat nové zážitky do Legolandu, Tropical Islands či Delfinária. Máte se na co těšit.

Nové velikonoční výlety

Poznejte staročeské velikonoční zvyky a tradice. Vyzkoušejte si zdobení kraslic a pletení pomlázek. Vyrobte si vlastní velikonoční dekoraci.

Jaro klepe na dveře...

Těšíte se na jaro? Chcete zažít Velikonoce jinak? Nenechte si ujít naši nabídku čtyř zahraničních výletů.

Nezapomínejme!

Čtyři exkurze, které ve vás zanechají silný zážitek jednou provždy. Uvědomíte si mnoho věcí a pochopíte, že ne vždy máte osud ve svých rukou. Zamyslíte se nad historií a nad stinnými stránkami lidstva. Vnímejte souvislosti válečných hrůz a vezměte si z nich ponaučení.

Věda ve VIDA!

Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna a dalších více jak 100 interaktivních exponátů, nad kterými vám zůstane “rozum stát”. Pochopíte nejrůznější přírodní fenomény. Neviditelné a těžce pochopitelné jevy se stanou hmatatelné a zajímavé. Čekají na vás čtyři expozice plné záhad a odhalení - Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Součástí exkurze je science show a v případě zájmu výukový program na vybrané téma.

Hravá věda v iQLANDII a iQparku

Zažijte vichřici či zemětřesení. Projděte se lidským tělem. Vyzkoušejte si let kosmonauta do vesmíru. Potkejte se s humanoidním robotem. Vyrobte si elektřinu. Zabalte si mýdlovou bublinu. Že je to nemožné? Přijeďte se přesvědčit do dvou science center, kde na vás čeká spousta zajímavých expozic a exponátů. Vše si můžete zkusit na vlastní kůži. Pochopíte, jak fungují věci kolem nás. Jako bonus tu na vás čekají tematické science show.