Čechova stodola

Čechova stodola
Určeno pro:
Typ zájezdu: Výlet
Místo: Buková u Příbramě
Časový rozsah: 6 hodin
V nabídce: březen-duben, květen-říjen, listopad-prosinec
Cena od: 390 Kč / žák (při kalkulaci 38-46 žáků)
Nezávazně rezervovat

Vánoční stodola (listopad-prosinec)

Vánoční expozicí plnou obrazů a figurín návštěvníky provede andílek, v pekle je přivítají živí čerti a nebeskou bránou se ocitnou v nebi. Prohlídka je spojena s Mikulášskou nadílkou a končí prohlídkou staročeských Vánoc a betlémů s povídáním o vánočních tradicích a zvycích. Pro školní výlety je výklad veden hravou metodou a v pekle malým divadlem. V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek (ván. ozdoba na stromek nebo jiný dekorační předmět).

Velikonoční stodola a jarní tradice (březen-duben)

Jedná se o výstavu jarních tradic a velikonočních zvyků s průvodcem. Během prohlídky se seznámíte s různými jarními tradicemi, jako jsou Velikonoce, čarodějnice, stavění májí atd. Dozvíte se mimo jiné, co vše musí předcházet pravým Velikonocům (postní neděle, Pašijový týden).  Dále pak přiblížíme  různé krajové zvyky, metody malování vajec a další tradice. Nechybí také výklad o Májových slavnostech a svátku pálení čarodějnic atd. Pro dětské kolektivy je výklad připraven metodou "škola hrou". Dětem jsou v rámci výkladu podávány různé otázky a úkoly za drobné odměny.  V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek (velikonoční dekorace).

Staré pověsti České (květen-říjen)

Tematická naučná výstava o české historii, kterou Vás provede bájná kněžna Libuše nebo Praotec Čech. Výstava je ztvárněna na velkých obrazech, figurínách a její prohlídka je doprovázena vyprávěním k jednotlivým bájím a pověstem. Dětským kolektivům jsou v rámci vzdělávání pokládány otázky a úkoly za odměnu. Během prohlídky si návštěvníci zahrají na zemní lid a také na kovkopy, kdy "ochutnají" dřinu tehdejších dělníků. V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek.

Varianty a ceny zájezdu
určeno pro ročníky časový rozsah cena / žák nezávazná rezervace
1 Vánoční stodola 1. - 5. 6 h. 430 Kč Rezervovat
2 Velikonoční stodola a jarní tradice 1. - 5. 6 h. 390 Kč Rezervovat
3 Staré pověsti České 1. - 5. 6 h. 390 Kč Rezervovat

Není-li uvedeno jinak, cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, služby průvodce, vstupné, v případě zahraničí cestovní pojištění, u vícedenních zájezdů ubytování se snídaní.
Cena kalkulována pro 38 - 46 žáků + 3x pedagogický doprovod zdarma.

Nezávazně rezervovat

Místo zájezdu

Zpět na detail zájezdu

Nezávazná rezervace

Kontaktní osobaProč tyto informace potřebujeme?
Škola

V případě Prahy uveďte i městskou část.

Zájezd Čechova stodola


V případě gymnázia uveďte odpovídající ročník ZŠ či SŠ.

3 zdarma


Chci být informován/a o novinkách společnosti PRAGOTOUR PLUS s.r.o.:

Ano Ne

Cena za 1 žáka: 430

Cena platí při obsazenosti 38-46 žáků.

V případě vašeho zájmu je možné exkurzi objednat pro nižší počet žáků, kdy cenu stanovíme individuálně, a pro vyšší počet žáků, kdy rádi nabídneme autobus s vyšší kapacitou.

Po přijetí nezávazné rezervace vás budeme v co nejkratší době kontaktovat, abychom vaši poptávku potvrdili, popřípadě se domluvili na její úpravě (pokud vámi zvolený termín již bude obsazen). Po doplnění dalších údajů a vyladění detailů pro vás připravíme závaznou objednávku.

Položky takto označené jsou povinné.