DINO SCHOOL jede na adapťák

Žáci z DINO SCHOOLS OF PRAGUE s námi příští týden vyráží objevovat krásy Krkonoš, sledujte téměř v přímém přenosu, co během adaptačního kurzu zažijí.

FOTOGALERIE

 

Pondělí

 

Dnešní den jsme zahájili nástupem do autobusu, který nás odvezl do krásného prostředí Krkonoš, konkrétně do penzionu Chata Pod Lipami. Čeká nás zde týden plný aktivit, které utuží náš kolektiv, rozvinou spolupráci a přinesou nám spousty společných zážitků. 
Po ubytování a výborném obědě jsme si zahráli hry, díky kterým jsme se o sobě navzájem dozvěděli zajímavé, někdy zábavné informace. Vyzkoušeli jsme první aktivity závisející na spolupráci a komunikaci. A nechyběly ani běhačky, prověřující naši fyzickou zdatnost. Aby nám pořádně vyhládlo, prošli jsme se k Huťskému vodopádu. Po večeři jsme si v areálu penzionu zahráli míčové a stolní hry a teď už znavení ležíme v postelích a těšíme se na další stmelovací den.

 

Úterý

 

Když Luna ukázala pobledlou tvář a pokynula unaveně Slunci k převzetí otěží, jali jsme se přivítat nový den. 
Ranní aktivity nás sblížily jak mezi sebou navzájem, tak s našimi vyučujícími. Hráli jsme společně například městečko Palermo, pantomimu, povídali jsme si a závodili. Odměnou za vydanou energii nám byly buchtičky se šodó, po kterých se jen zaprášilo. Během odpoledního klidu jsme dostali zprávu, že se v nedalekém lese ukrývají bandyté, které je zapotřebí najít a zapamatovat si jejich obličeje. Za odhalení identity většiny gangů, byli ti nejlepší z nás odměněni. Před večeří nás čekalo týmové klání ve variaci amerického fotbalu. Všichni jsme si hru užili a utužili jsme týmového ducha. Dnešní noc bude ve znamení sbírání sil na zítřejší celodenní výlet. S pohledem na nebe plné hvězd přejeme dobrou noc. 

 

 

Středa

 

Ranní sluníčko nás vyhnalo z postelí rovnou do pohorek a po snídani jsme už netrpělivě přešlapovali před chatou s batůžkem na zádech. Čekal nás totiž celodenní výlet k prameni Labe. Cesta byla dlouhá a náročná, ale nenechali jsme se zastrašit. I přes mnohá upozornění naproti jdoucích turistů, kteří nás váhavě informovali o tom, že pramen je vyschlý, jsme to nevzdali a šli jsme se na vlastní oči přesvědčit. Měli pravdu. Pramen byl opravdu vyschlý, nicméně okolní scenérie a výhledy do krajiny byly nádherné. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Labské boudě, kde jsme si jako odměnu za náročnou cestu, dali něco dobrého na zub. Večer byl ve znamení ohně a opékání buřtů. Usínáme s obrázkem jiskřiček před očima, za zvuků v dálce praskajícího ohně. 

 

 

Čtvrtek

 

Kdo se bojí, nesmí do lanového centra! My se ale nebojíme, a proto jsme se dopoledne do jednoho takového centra vydali. Čekalo nás několik překážek ve výšce a závěrečný sjezd. Zvládli jsme to na výbornou a s patřičnou hrdostí se vrátili zpět do penzionu. Tam už na nás čekal oběd a po něm závod smíšených dvojic. Po fáborcích jsme se vydali zdolávat terén a odpovídat na všemožné otázky. Všichni jsme našli správnou cestu a protnuli pomyslnou cílovou pásku. Po závodě nás čekal kviz, který prověřil, jak moc jsme v průběhu celého týdne dávali pozor, čeho všeho jsme si v okolí všímali a kolik si toho pamatujeme. Na závěr našeho společného stmelování nemohla chybět diskotéka, ze které jsme dotančili rovnou do peřin. Uleháme s krásnými vzpomínkami na uplynulý týden a těšíme se u autobusu na shledanou.