ZIMA UŽ JE ZA NÁMI

Zima už se nadobro rozloučila, my jsme uklidili lyže a vyměnili je za jarní obutí.


Letošní zima byla až nezvykle dlouhá, což nás příjemně překvapilo, ale teď už se smiřujeme s jejím odchodem a těšíme se na další zážitky. Rádi bychom však zavzpomínali na některé letošní zimní akce, na kterých jsme se mimo jiné setkali s naprostými začátečníky a podařilo se nám z nich udělat obstojné lyžaře, z čehož máme obrovskou radost.

Hned v lednu jsme vyrazili s dětmi z FZŠ Chodovická na již tradiční lyžák, tentokrát na Benecko. Zpočátku jsme se strachovali, jestli bude dostatek sněhu, ale naštěstí týden před naším příjezdem nasněžilo a podmínky byly téměř luxusní. Kromě zlepšování lyžařských technik jsme mj. navštívili Horskou službu a prohlédli si jejich „mašiny“, jeli jsme závody ve slalomu a samozřejmě nemohla chybět ani závěrečná diskotéka.

Na přelomu února a března jsme byli opět na našem oblíbeném Benecku, kde si ZŠ Vodičkova užila naprosto perfektní slunný týden. A ačkoliv bylo i přes den -15° C, neodradilo nás to a lyžování jsme si maximálně užívali. Paralelně se uskutečnil také lyžařský kurz FZŠ Trávníčkova, který se konal v Jizerských horách. I tam jim počasí přálo.

V polovině března jsme pak vyrazili do Pece pod Sněžkou, na Benecko:-) a jedna mateřská škola vyjela na Monínec. Březen už standardně bývá krásný, co se počasí týče, ale letos byl celý průběh zimy jiný, než jsme zvyklí. Na horách se zpočátku pobytu slunečné počasí vyměnilo za mlhu a déšť, ale postupně se zlepšovalo. Až jsme ke konci týdne – za odměnu – měli nádherně. Na Monínci se sluníčko poctivě drželo celý týden:-).

Věříme, že i Vy jste si s námi letošní zimu užili a děkujeme za Vaši přízeň!