ZŠ Filosofská, Stráž nad Nežárkou, 10. - 14. 6.

Základní škola Filosofská vyjíždí na ozdravný pobyt do kouzelných jižních Čech. O jejich dobrodružství se můžete dočíst níže.

Fotogalerii z pobytu naleznete ZDE

Pondělí 

Milí rodičové! Poslušně hlásíme, že jsme zdárně dorazili na Fahnrichův mlýn, jež je obklopen krajinou rybníků a luk. Po vybalení a prvním ochutnání místní stravy, jsme se vydali na poznávací procházku po okolí. Minuli jsme pískovcový lom a později jsme si jako správní vodníci smočili nožky v dalším lomu, tentokrát zatopeném. Zbytek odpoledne jsme strávili v areálu mlýna, kde jsme vymýšleli a tvořili tématické týmové erby, názvy a pokřiky. Zahráli jsme si ping-pong, hru na ninjy, fotbal, frisbee a spoustu dalších sportovních her, aby nám pěkně vytrávilo a mohli jsme se nadlábnout výbornou večeří. Po spořádání všech kuřat jsme se pustili do další prohlídky okolí a hezky jsme se při hrách vyběhali na louce. Teď už ležíme v postelích a těšíme se na zítřejší vodnické dobrodružství.

Úterý 

První ráno na škole v přírodě nás z postýlek vytáhly sluneční paprsky, které nám dělaly společnost celý den. Dopoledne jsme s paní učitelkami tvořili vodníky a rusalky z přírodních materiálů. Ve skupinkách jsme v průběhu celého dne vymýšleli příběh o vodních bytostech. Obědem se přehoupl den do druhé půli, ve které jsme běhali po lese, hledali a snažili se zapamatovat si ukryté obličeje vodníků. Po svačině jsme si zahráli další ze zápasů ve vybíjené a následovalo vodní soutěžení, kde byla v hlavní roli přesná trefa na cíl. Získali jsme první body pro naše týmy a po večeři jsme se ještě vyblbli na louce, kde jsme hráli překřikovanou a honičku s postavami obrů, čarodějnic a skřítků. Po celém dni věšíme mokré fraky na háček a chystáme se do říše snů. Přejeme vám dobrou noc.

Středa

Středu jsme odstartovali výbornou snídani, po které následovalo dopoledne strávené po třídách v lesích, kde jsme si zábavnou formou opakovali učivo matematiky a českého jazyka. Na oběd jsme měli knedlo vepřo zelo a některým z nás se do bříšek vlezlo až 5 knedlíků. Po takové porci bylo potřeba si pořádně odpočinout před výletem do nedaleké Stráže nad Nežárkou. V nevelkém městečku jsme udělali velké nákupy a dostatečně se zásobili dobrůtkami na zbytek pobytu. Po návratu z města na nás čekala týmová hra, ve které jsme lovili dušičky pomocí vody. Následovala velká vodní bitva, ze které nevyšel nikdo suchý. Protože nám ale počasí stále přeje a sluníčko se na nás celý den směje, všem nám vodní ochlazení přišlo vhod. Večer trávíme v improvizovaném letním kině a koukáme společně na pohádku. Za chvilku už zaplujeme do postýlek a budeme se těšit na další vodníkovské dobrodružství.

Čtvrtek

Poslední den malých vodníků je tady! Od snídaně do svačinky jsme se věnovali školním povinnostem a před obědem jsme si šli smočit nožky. Po poledním odpočinku jsme vyrazili do lesa sbírat různé suroviny a pak z nich stavět vodníkovo obydlí. Následovala šifrovací hra, která nás dovedla k závěrečnému pokladu. K večeři již usedáme v kostýmech vodníků a rusalek a těšíme se na závěrečné zhodnocení a karneval. Každý z týmů si připravil módní přehlídku, divadelní scénku či jiné představení masek. Po tanečcích a dovádění v maskách nás čekalo klidné posezení s paní učitelkama a poslední ulehání do postýlek. Přejeme dobrou noc a těšíme se naviděnou zítra u autobusu.