ZŠ Jílové, Albrechtice nad Jizerou, 10-14.6.2019

V krásném prostředí obce Albrechtice v Jizerských horách na děti čeká dobrodružný „Boj o přežití“. Jak si poradí se spoustou her a aktivit, které na ně čekají ? Fotoalbum můžete sledovat ZDE

 

PONDĚLÍ

Milí rodiče,

dnes jsme si po vybalení a obědě hráli spoustu různých her. Dokonce nás instruktorka Adéla vyděsila, že si každý máme posbírat listy, které nám budou stačit na dvoudenní potřebu. Protože nám prý vzali toaletní papíry, abychom měli naše téma o přežití v přírodě autentičtější. Nakonec jsme vyvázli jen s jednou informací o sobě za každý list a toaletní papíry pak našli na svých místech :)Potom jsme se sami rozdělili na dva týmy, ve kterých jsme si udělali nějaké teambuildingové aktivity - na posílení důvěry mezi sebou. Nechyběly také šifry. Naučili jsme se luštit morseovku, Polský kříž a take semaforovou abecedu. Prý se nám to bude ještě hodit, tak jsme zvědaví! Večer jsme si vymýšleli týmové názvy, pokřiky a vlajky. Nakonec jsme tým Kiďáků a tým Dračích bojovníků.

Ale teď už dobrou noc.

 

ÚTERÝ

Milí rodiče,

Dnes jsme podnikli výlet na rozhlednu Tanvaldský Špičák, ze které byl úžasný výhled. Odpoledne jsme měli přednášku od dcery paní majitelky našeho penzionu, která pracuje jako kynolog. To znamená, že se svými psy pomáhá policii a hasičům při pátrání po pohřešovaných osobách, nebo vyhledává osoby v sutinách domů. 
Poté jsme měli další povídání a dozvěděli jsme se něco dalšího o první pomoci (spíš jsme si to zopakovali :) ) a o různých způsobech jak se orientovat v terénu, na mapách, jak si přefiltrovat vodu a další užitečné rady pro přežití v přírodě. Následovalo koupání v bazénu a večeře. Po večeři jsme se učili vázat uzly a potom ve svých týmech měli velký úkol. Během 45 minut, které jsme si museli sami (bez pomocí hodinek) co nejpřesněji odpočítat, jsme měli každý uvázat jeden uzel, který jsme se naučili, přefiltrovat vodu, přivést vodu do varu, křesadlem rozdělat oheň, vytvořit přírodní kompas a napsat postup 1. pomoci při nalezení člověka a také jaké informace sděluji na linku 155 při hovoru s nimi. Křesadlo nám dalo zabrat, tak jdeme celí unavení spát. 

Dobrou!

 

STŘEDA

Milí rodiče,

Dnes jsme byli na pořádně dlouhém celodenním výletě. Ušli jsme asi 15 km a dokonce jsme si ani nestěžovali. Viděli jsme krásnou přírodu, chaloupky, Protrženou přehradu, potůčky a spoustu dalších věcí. Po cestě jsme si i postavili domečky pro skřítky. Po navrácení do penzionu jsme si odpočinuli a potom jsme skočili zchladit se do bazénu. Po večeři jsme měli táborák s buřtama a nějakými těmi hrami. 


A teď už máme tak utahaný nohy, takže hurá do peřin!

 

ČTVRTEK

Milí rodiče,

Hlásíme se z posledního dne. Dnes jsme byli na exkurzi v továrně na  dřevěné hračky, která byla velmi zajímavá. Po obědě jsme byli stavět bunkry v lese, abychom zjistili, jestli bychom zvládli tábořit v přírodě. (Instruktorka Adéla nám se základní konstrukcí pomáhala a pečlivě hlídala a zkoušela, zda dobře drží). Potom jsme si ověřili své znalosti o šifrách, které jsme nabyli už v pondělí. Rozluštěné zprávy jsme poté předávali druhé půlce týmu pomocí Semaforové abecedy - pomocí vlajek. Na závěr našeho pobytu jsme po večeři předvedli scénky, které jsme si připravili a zakončili to diskotékou.
Zbytek už vám ale povykládáme zítra. Tak ahoj doma!