ZŠ Klecany, Stráž nad Nežárkou - 17-21.6.2019

V krásném prostředí Jižních Čech na děti čeká dobrodružný „Boj o přežití“. Jak si poradí se spoustou her a aktivit, které na ně čekají ? Fotoalbum můžete sledovat ZDE

PONDĚLÍ

A je to tady. Ráno jsem konečně vyrazili vstříc novému dobrodružství na školu v přírodě. Naším dočasným útočištěm se stal malebný statek na Pístině. Jen co jsme zvládli předlouhou cestu, seznámili jsme se s tématem celého tydne: BOJ O PŘEŽITÍ. Proto jsme po výborném obědě vyrazili na obchůzku okolí, aby jsme se zorientovali v divoké přírodě plné nesčetných nástrah. Orientaci jsme natrénovali na několika hrách, v kterých jsme všichni víc než excelovali. K večeru jsme dali všichni hlavy dohromady, rozdělili se do týmů, ve kterých jsme následně vymysleli názvy, vlajky a pokřiky. Teď už však pomalu usínáme s vědomím, že zítra procestujeme kouzelné Jižní Čechy při celodenním výletě.

ÚTERÝ

Jen co nás sluníčko začalo hladit svými paprsky a pomalu nás probouzelo, s nadšením jsme vstali a dali si rozcvičku. Pořádně jsme se nasnídali, do batůžků si dali obědové balíčky a mohli jsme nastoupit do autobusu. Pan řidič nabral směr Třeboň k majestátnému rybníku Svět. Ten jsme si projeli na parníku s přednáškou pana kapitána o historii města. A protože bylo opravdu parno, dostali jsme svolení k radovánkám ve vodě a stavení hradů z písku na pláži. Když jsme se vyřádili, vydali jsme se na procházku anglickým parkem se Schwarzenberskou hrobkou. A drazí rodiče, tohle stále ještě nebylo vše. Protože naší poslední zastávkou se stal pivovar Regent s ochutnávkou. Ale samozřejmě malinové nealko limonády. A abychom si po náročném dni odpočinuli, před spaním jsme se ponořili do příběhu pohádky o přežití. Byl to dnes opravdu velmi náročný den, proto se už odebíráme do hajan, abychom načerpali síly na zítřejší den.

STŘEDA

Po vydatném spánku jsme naplnili naše hladová bříška a vydali jsme se vstříc dalšímu tvrdému boji o přežití. Než jsme se však do toho pustili, šli jsme na procházku k pomníku Emy Destinové, která testovala schopnost orientace v neznámém prostředí. Po výborném obědě jsme si názorně ukázali základy toho, jak přežít v přírodě. Prvně jsme si několika způsoby ukázali, jak určit světové strany a následně jsme si poradili s rozděláním ohně pomocí lupy, křesadla a třením klacíků. Důležitou součástí pobytu v přírodě je i zmáknutí první pomoci. Jenže příroda je neúprosná a spustil se nám šílený slejvák. Ten nás ale nezastavil a přesunuli jsme se do útrob našeho statku. A protože jsme kreativní duše, vymysleli jsme si příběhy a uskutečnili loutkové divadlo. Fantazii se meze nekradou a proto jsme slyšeli a viděli příběhy o přežití prasátek, kosmonautů nebo boji minecrafťáka o svůj holý život. Každý příběh měl obrovský úspěch a sklidil dlouhé ovace. Teď už jdeme spát a těšíme se, co nám přinese poslední den.

ČTVRTEK

Ráno jsme se probudili do předposleního sluníčkového dne. Dneska na děti čekala poslední školní povinnost a to batikování triček. Všechny děti se moc snažily a trička se opravdu povedla, ti kteří nedělali trička si malovali na obličej.  Po vydatné svačince, jsme se vydali na poslední etapovou hru, boj o přežití- sbírani surovin v lese. Z hry nás vyhnalo velké horko a šli jsme rovnou na obídek. Poté jsme zkrátili odpolední klid a vydali se do pískového lomu na koupačku, při cestě  nám počasí nepřalo, ale děti to neodradilo a i tak vyzkoušely teplotu vody. Po návratu se děti začaly pomalu balit a nemohly se dočkat večerní diskotéky,tak jsme hned po večeři začali s vyhlašováním etapových her, předali jsme věcné ceny  a diskotéka mohla začit. 
P:S: jediné ztráty tohoto turnusu jsou boty instruktorky Kačky, která je nechala v pískovém lomu.