ZŠ Masarykova - Paseky nad Jizerou, 27.5.-31.5.2019

V pondělí 27. 5. 2019 jsme se s žáky 5. třídy ZŠ Masaryka vydali na školu v přírodě do krásných Pasek nad Jizerou. Co vše je tento týden čeká a nemine? Jejich dobrodružství sledujte ZDE

 

 

 

PONDĚLÍ

Milí rodiče,
Přestože jsme teprve dnes přijeli, už jsme toho zde stihli spoustu. Po vybalení a obědě jsme šli na průzkum okolí. V lese jsme hráli spoustu her. Paměťových, postřehových, taktických, ale i běhacích. Pomocí hry jsme se také rozřadili do dvou týmů - oranžových a modrých.  Při rozřazování jsme měli ve dvojicích vždy jeden zavázané oči. Druhý navigoval k lístečku s mým jménem bez použití slov vpravo a vlevo. U her jsme se hodně nasmáli a taky unavili. Po večeři jsme proto již jen vymýšleli jména našich týmů, pokřiky a vyráběli si vlajky.
Tak my se vám zase ozveme zítra.
Dobrou!
 

Tým Duhoví Popeláři - Anežka, David, Kačka, Lucka, Domča, Peťa, Adam, Tom Š., Dodo, Arny
Tým Modré Šípy - Kuba, Tom K., Emma, Kristýnka, Vojta, Matěj, Tína, Ela, Naty, Táda

 

ÚTERÝ

Milí rodiče,

sice nám dnes venku pršelo, ale to nám nezabránilo v zábavě. Po snídani jsme si společně zahráli deskové hry. Po obědě jsme se stali překupníky, abychom získali finance pro další cestování za účelem nalezení pokladu. Každý jsme měli svou kreditku a chodili od jedné tržnice ke druhé a přeprodávali 6 různých surovin. Každá tržnice ovšem měla jiný kurz a proto jsme na to museli jít chytře. Museli jsme si hlídat vyvážení nabídky a poptávky a mít vše dobře promyšlené. Poté jsme hráli vytoužené Městečko Palermo a pár dalších her. Nechybělo také vyzdobení si triček z naší školy v přírodě. 
Po večeři jsme si odpočinuli, abychom se potom mohli pořádně vyřádit na diskotéce - a taky se nám to povedlo. Tancovali jsme jako diví a vyčerpaní už jsme zvládli jen sprchu, zuby a jít spát.
Tak dobrou!

Nejlepší překupníci:
Modré šípy - Ela, Tom K., Kristýnka, Kubík
Duhoví popeláři - Adam, Anežka, Kačka, Tom Š. (nejlepší překupník ze všech!)

STŘEDA

Milí rodiče,

Dnes se nám trochu vymstilo to naše překupničení, protože se nás snažili oloupit zlí loupežníci, kteří také potřebovali finance na cestování a hledání pokladu. Naštěstí se nám je ale všechny podařilo rozpoznat a pomoci tak policii v jejich dopadení. Podle jejich plakátů jsme v domečku na stanici museli podle šablony zapsat jejich rysy a tím všechny loupežníky odhalit policii. Policejní práce je teda pořádná fuška.
Dopoledne jsme si však stihli ještě zahrát míčové hry a po dopadení loupežníků i další hry v lese. Večer na nás čekal táborák i s opékáním párků! Po párcích jsme zvládli vystřihnout i pár tanečků (ne kolem ohně :) ) a pár písniček na karaoke.

Tak teď už jdeme zase spát, ozveme se vám zase zítra.

 

ČTVRTEK

Tak za sebou máme poslední celý den! Byli jsme na celodenním výletu na rozhledně Štěpánce a ušli asi 10 kilometrů. Po cestě jsme stavěli vily pro skřítky, abychom si od nich vysloužili kousky šifry, která nás měla dovést k pokladu. Vily se jim líbily, ale šifry byly napsány hlaholicí, takže jsme zatím nic nezjistili. 
Po návratu na penzion jsme pomocí klíče vyluštili šifry a vyřešili hádanky, které šifry skrývaly. Řešením hádanek byla čísla, která jsme později využili na souřadnice na mapě. Mapu jsme sestavili z dílků, které jsme každý měli pod svým polštářem. Byli jsme tak šikovní, že jsme okamžitě pochopili použití čísel jako souřadnic a našli poklad!!!

Po večeři jsme měli povídání a zkoušení první pomoci, která proběhla čistě na naše přání! :) 
Bylo to tu krásných pět dní a zítra už hurá domů!