ZŠ Na Chodovci - Hotel Atlantida, 27-31.5.2019

V pondělí 27. 5. 2019 jsme se s žáky ZŠ Na Chodovci vydali na školu v přírodě do Hotelu Atlantida na Živhošti. Co vše je tento týden čeká a nemine? Jejich dobrodružství sledujte ZDE

PONDĚLÍ

Po příjezdu do našeho hotelu jsme se vybalili a šli prozkoumat přilehlé okolí s paní učitelkami. Odpoledne si nás převzali naši instruktoři, s kterými jsme udělali průzkum trochu důkladnější. Procházka se nám moc líbila, protože vedla lesem a nakonec jsme zastavili na velké louce, na které jsme se na chvilku posadili, povídali si a zahráli pár her na rozehřátí. Poté jsme se odebrali zpět na hotel, kde jsme se posilnili dobrou svačinkou a pitím.Po načerpání sil jsme šli hrát na schovávanou a zahráli si pár dalších běhacích her. Pak už na nás čekala večeře, po které jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina si pak vytvořila svoji vlastní vlajku a pokřik. Po tomto kreativním večeru už všichni dávno spíme. :-)

ÚTERÝ

V úterý ráno si děti vytvořily a krásně nazdobily cedulky na dveře pokojů, na které napsaly svá jména a nakreslily krásné obrázky. Celý hotel je teď mnohem barevnější a veselejší. Potom vyrazily na procházku prozkoumat blízký les. Po cestě je zastihl déšť, ale děti se dopředu vybavily pláštěnkami a bundami, takže jim počasí procházku ani náladu nepokazilo.

Odpoledne vyvolalo velké nadšení otevření malého obchůdku, kde si děti mohly koupit něco sladkého na zub a pohledy, které plánují poslat domů. Poté jsme se vyzbrojili pláštěnkami a holínkami a i přes neustávající mírný déšť jsme vyrazili do lesa, kde jsme sbírali různé suroviny a stavěli obydlí a vesnice. Všechny děti se do toho vrhly s nadšením a postavily opravdu velké osady. Na zpáteční cestě si téměř nikdo nenechal ujít možnost vyzkoušet nepromokavost svých holínek a procházet skrz velké kaluže, které se objevily na lesní cestě.

Po návratu jsme se usušili a ještě si zahráli bingo, kde bylo úkolem získat od spolužáků podpisy na kartu podle určeného zadání. Tato hra děti natolik pohltila, že skoro zapomněly na večeři.

Po večeři jsme si připravili improvizovaný kinosál a podívali se na pohádku o statečném Savvovi a jeho přátelích. A pak už byl čas zalézt do postýlek a nechat si něco hezkého zdát.

STŘEDA

Dneska ráno byl den D. Měli jsme jít do lanového parku, na který se všechny děti moc těšily. Ráno nás, ale vzbudil déšť a vítr, naštěstí ale pršet přestalo a tak jsme sbalili řízečky do batohu, nasadili gumáky a šli jsme. Po hodince a půl jsme dorazili na místo, kde nás čekal moc milý pán, který dětem všechno vysvětlil, rozdělil na dvě skupiny a každou poslal na jinou atrakci. Děti mohly lézt po různých překážkách, lanovkách a lanech. Za hodinku nastal čas oběda, tak jsme usedli ke stolům a vytáhli řízečky, které nám nabalili na hotelu. Jsou tam na nás moc hodní a pořádně nám dopřávají. Po obědě se děti vystřídali na atrakcích a za další hodinku jsme končili. Sbalili jsme si všechny věci do batohu a šli se podívat na vyhlídku, která je nedaleko. Šli jsme do velkého kopce a na konci nás čekal krásný výhled na celou Živohošť a na náš hotel, který na náš vykukoval na druhém břehu. Po tomhle zážitku jsme šli zpátky na hotel. Po večeři jsme měli obchodovací hru, dokonce jsme měli i svoje platební karty. kupovali jsme a zase prodávali nejrůznější věci. Po téhle hře jsme všichni ulehli do postelím kde si necháme něco hezkého zdát. 

ČTVRTEK

Včerejší výlet děti dost unavil, protože si přispaly a spaly o něco déle než včera. Ráno nás probudilo sluníčko a krásné teplo, toho využili paní učitelky a šly s dětmi na hřiště.Paní instruktorky musely také využít krásného počasí a připravily si pro děti kousek od hotelu hru na louce. Měli jsme opravdu nádherné počasí a děti pořád běhaly a tohle počasí si také užívaly. Hráli jsme hru na zásobovače surovin. Každé dítě mělo svoji vlastní úlohu a muselo zvolit určitou strategii. Po skončení jsme šli doplnit hladovějící žaludky na svačinku. Poté následovalo hledání pokladu. Děti se rozdělily na dvě skupinky a každá skupinka šla s jednou paní instruktorkou po fáborcích. Až děti našly poslední fáborek, čekalo je překvapení. Každé dítko dostalo lízátko a mělo se podepsat a otisknout si prst na velký papír, který si sebou odvezou do školy, aby měli nějakou památku na školu v přírodě. Po večeři děti dostaly nejrůznější ceny od instruktorek a paní učitelek. Pak následovala volná zábava a diskotéka. Teď už všichni leží ve svých postýlkách a nechávají si něco hezkého zdát.