ZŠ Táborská - Severní Čechy

Za velkým dobrodružstvím míří žáci ze ZŠ Táborská. Obklopeni krásami Českého Švýcarska a Lužických hor na ně čeká akční týden plný výletů v okouzlujícím prostředí.

Kam se vydají a co zažijí, můžete sledovat zde:

FOTOGALERIE

 

Pondělí:

Dnešní den byl ve znamení průzkumu okolí. Hned po příjezdu jsme prošli areál penzionu
a zmapovali, kde se co dá hrát. Oběd byl výživný a tak jsme si po něm dali krátkého „šlofíka“. Poté nás čekalo několik seznamovacích/vtipných her a především pěší výšlap na nedalekou rozhlednu Jedlová, ze které byl krásný výhled do okolí. Aby nám cesta utíkala, tak jsme si zahráli „kolíčky“ a také pár hezkých divadelních scének. Po návratu se zbytek dne nesl ve sportovním duchu. Každý si přišel na své. Někdo hrál ultimate frisbee, někdo streetball nebo přehazku a někdo si kopal na branku. Po prvním  dni se nám všem bude jistě krásně spát.

 

Úterý:

Dnešní program jsme po snídani pro změnu začali v lese, kde jsme většinu dopoledne strávili s týmovou hrou "ukořisti vlajku". Tuto akční bojovku jsme hráli na několik způsobů a tak si každý přišel na své. Před obědem nemohl chybět i prostor pro sportovní hry na hřišti. Po odpoledním klidu jsme se vydali přes poutní místo "Křížovou horu" do centra obce Jiřetín. Po cestě jsme zahráli pár her a tak nám rychle utekla. Na náměstí jsme pak dostali prostor pro nákup či návštěvu místního infocentra. Cesta zpět do penzionu nebyla nijak náročná a tak zbyl čas opět na oblíbené hry na hřišti. Po večeři jsme měli příležitost oprášit odpal míčku z mety a základy volejbalu. Po venkovních aktivitách následovaly společenské hry na pokojích a příprava unavených těl na zítřejší celodenní výlet.

 

Středa:

Středa byla dnem velkého putování za koupáním. Nesla se v duchu celodenního výletu. Vyrazili jsme ráno po snídani a vzali to rovnou přes nedalekou zříceninu hradu Tolštejn, kde nás čekal krásný výhled do krajiny. Dali jsme si nějaké to osvěžení v podobě nanuka a šlo se dál do městečka. Odtud jsme jeli autobusem k nedalekému přírodnímu koupališti. Za velkého pařáku nám voda přišla velmi vhod a tak jsme zde strávili pár hodin s vodními radovánkami. Po večeři jsme zahráli sportovní hry
a šlo se spát s příjemnou únavou z parného dne.

Čtvrtek:

Hned po snídani jsme vyrazili hrát hry do lesa. Úvodní vtipnou záležitostí se stal lesní golf, kdy mezi sebou soupeřily čtyři týmy. Mnohdy jsme se přesvědčili, jak je důležité vybrat tu správnou hůl na odpal. Nechyběla ani železně nesmrtelná hra na pikanou a velmi oblíbená hra "Vlajky". Také jsme si mohli vyzkoušet, jaké je to navigovat "slepého" kámoše pouze pomocí slov. Dvojice měly za úkol projít dráhu plnou překážek a nástrah. Pobyt v lese jsme zakončili notoricky známou hrou "Městečko palermo" a chůzí po slack line. Po obědě přišel na řadu kolektivní softball, hrátky s vodními "buchtami" a mnoho dalších sportovních her. Počasí se nám změnilo k nepoznání a brzy nastalo výrazné ochlazení a tak jsme po večeři zůstali ve společenské místnosti. Na řadu přišly vtipné hry jako "Lístečky" a také populární "Princezny", které nás moc bavily a užili jsme si s nimi spoustu legrace. Nakonec nesmělo chybět promítání fotografií a velkolepá diskotéka. Škoda, že v pátek už odjíždíme...