ZŠ Třebotov - Jižní Čechy

Pět dní zábavného programu čeká děti z třebotovské školy.


Nedaleko rakouských hranic se nachází objekt Alešův Dvůr, který se stane místem, kde početná skupina z Třebotova stráví svou školu v přírodě.  Okolí nabízí mnoho míst na aktivní vyžití. Věříme, že si děti odvezou nespočet zážitků. 

Fotografie z pobytu můžete prohlížet ZDE:

FOTOGALERIE

Pondělí:

Dnes ráno na nás u školy čekaly autobusy, které nás odvezly na objekt Alešův Dvůr. Cestou jsme se zastavili v Třeboni, kde jsme absolvovali zajímavou přednášku o rybníku Svět, chovu kaprů a dalších věcech spjatých s našimi rybníky. Krom bílého sumce, kterého jsme měli možnost vidět, nás zaujala například také výsadba ryb do sádků. Zastávku v Třeboni jsme ukončili rozchodem na malebném náměstí a vydali se na ubytování. Po šťastném příjezdu na objekt a vybalení, jsme se pustili do vodní bitvy, která v krásném počasí přišla všem vhod. Následovala výborná večeře, která nám dodala sílu na další aktivity. Mladší děti čeká týden plný pohádek a starší děti se budou učit, jak přežít v přirodě. Teď už ležíme v postelích a zdají se nám krásné sny o následujících dnech.  

Úterý:

Vejce! To bylo heslo dnešního dne. Začalo to míchanými vejci ke snídani, pokračovalo dopoledním lovem vejcí v podání starších žáků, na které plynule navázaly mladší děti, které zachraňovaly ptačí vejce. Zatímco starší děti dopoledne hrály již zmiňovanou hru, mladší děti se vydaly na procházku do nedalekého městečka Chlum u Třeboně. Odpoledne se skupinky dětí prohodily a tak se do Chlumu podívaly i starší děti. Po lahodných lívancích k večeři, čekal na mladší děti karneval a starší děti se učily, jak používat křesadlo, jak zajistit první pomoc a jak zorientovat mapu pomocí buzoly. Po náročném dni uleháme do postelí a posloucháme, jak nám kapky deště dopadají na okno. 

Středa:

Slovy Josefa Kemra: "A chčije a chčije!" Dnešek byl opravdu ve znamení deště. Přestože původní program sliboval lanové aktivity, počasí bylo proti nám. Při náhradním programu jsme si však užili stejně legrace, ne-li více. Dopoledne se mladší děti věnovaly psaní svých deníků a starší děti hrály stolní společenské hry. Po obědě děti poznaly, co skrývá rčení: "Prkna, která znamenají svět". Mladší děti si v rámci programu vyrobily loutky, se kterými následně sehrály divadlo. Starší děti diváky zaujaly divadlem v určitém žánru na téma "Ztroskotal jsem na pustém ostrově." Všichni se svých rolí zhostili bravurně. Před večeří nás čekalo krátké vyvětrání v lese. A po večeři? No přeci disko! Ale spát se nám dnes opravdu nechtělo. 

 

Čtvrtek:

Dnes nás čekalo velké obchodování. Hráli jsme hru, jejímž cílem bylo co nejlevněji nakoupit určité zboží a následně ho co nejvýhodněji prodat. Počítání však všichni zvládáme na výbornou, proto nikdo z nás nepřišel na mizinu. Po odpolední hře si mladší děti užily týmové hry a starší děti měly za úkol rozdělat oheň a uvařit na něm vodu. Všichni tento nelehký úkol splnili a jsou teď připraveni na přežití v divočině. Po večeři se krajinou linula vůně buřtů a zněl kytary tón. Usínáme se sladkými myšlenkami na zítřejší exkurzi v čokoládovně a těšíme na sladký návrat do svých domovů.