ZŠ Třebotov s námi opět vyrazila mimo školu, tentokrát na lyžák!

Podívejte se, jak to probíhalo:-)


Byli jsme ubytováni nad Černým Dolem v Chatě Cihlářka, která leží asi 1000 m.n.m. Necelý kilometr od chaty se nachází skiareál Pec pod Sněžkou, na jehož svazích jsme celý týden zdokonolavoli svoje lyžařské a snowboardové schopnosti. Ale hlavně jsme si to moc užívali:-). Asi nejoblíbenější sjezdovkou byl Bramberk, kam ze začátku mohli jen ti nejlepší, ale na konci týdne se na něj podívali i začátečníci a dost si ho oblíbili. Všem se líbilo také na novém svahu u chaty Kladenka, z kterého se dalo zpět na Zahrádky dostat "jedině" přes Funpark, což byla zábavná trať s boulemi, zatáčkami a také tunelem.

Na svahy nás denně vozila rolba a skútr, což byl pro všechny žáky velký zážitek. Ze sjezdovek se dalo zpět k chatě dojet na lyžích či prkně. Počasí nám zprvu přálo, nedělní odpoledne bylo jako za odměnu - sluníčko, teplíčko a nebe bez mráčku. Pak se nám to na pár dní trochu zkazilo (mlha, trocha deště a tak, nic moc zajímavého), ale ke konci týdne bylo opět skvěle. Takže bychom si neměli stěžovat. Jezdili jsme do posledních sil ačkoliv náš už bolely nohy.

Po večerech jsme se účastnili různých programů jako hraní her, pouštění filmu s lyžařskou tematikou, hry na kytaru či přednášky od Horské služby. Ve čtvrtek na závěr pobytu nesměla chybět rozlučková diskotéka. Všichni, a hlavně deváťáci, si jí moc užili. DJka Šlapeto totiž pouštěla samé pecky!:-)

Děkujeme i personálu Cihlářky, který vždy vše bez problémů zařídil, byl velmi ochotný, milý, nápomocný a vydržel to s námi. Byl to prostě skvělý týden!

Fotky z akce najdete ZDE.