ZŠ V.H. Poděbrady - Malá Úpa, 27-31.5.2019

Za velkým dobrodružstvím míří žáci ze ZŠ V.H. Poděbrady. Obklopeni budou krásami Krkonoš a čeká na ně akční týden plný her. 

Tentokrát je celou ŠVP bude provázet tématická hra "Piráti". Podaří se jim získat dostatečné množství surovin na nalodění a najdou vytoužený poklad na jednom z ostrovů ? To vše můžete sledovat ZDE

PONDĚLÍ

Vážení rodiče,

letošní školu v přírodě jsme začali příjezdem na krásný hotel Javor. Náš pobyt byl zahájen moc dobrý rizotem k obědu. Po odpoledním klidu jsme šli s našimi instruktory prozkoumat okolí hotelu. Přitom jsme si zahráli hry jako molekuly, upír, plácanou i fotbal. V hraní her jsme pokračovali i po večeři. Dále jsme se rozdělili do pirátských skupin. Celý den jsme zakončili v 10 hodin večerkou.

ÚTERÝ

Vážení rodiče, dnešní den jsme začali procházkou s paní učitelkami, během které jsme poznali krásné okolní lesy. K obědu jsme měli vynikající maso se špenátem, na kterém jsme si moc pochutnali. Poté jsme se plní síly jako Pepek Namořník začali s odpoledním programem. Jelikož nám moc nepřálo počasí rozhodli jsme se odpoledne strávit ve výtvarném duchu. Vybarvili jsme naše trička a poté hráli speciální verzi hry bingo. K večeři jsme měli skvělý řízek. Po večeři jsme se vydali navštívit sochu Krakonoše a hráli jsme hry jako například evoluce a upíra. Cely den jsme zakončili předčítáním pohádky.

STŘEDA

Vážení rodiče, dnešní den jsme zahájili dopoledním stavěním domečků v lese. Po obědě jsme vyzkoušeli hru zvanou discgolf, kterou jsme hráli v areálu hotelu. Poté jsme stavěli pirátské lodě a opékali buřty na ohni. Celý večer jsme zakončili hru zvanou Bandité. Hra byla zaměřená na paměť, rychlost a taktiku celého týmu.

ČTVRTEK

Vážení rodiče, dnešní den obsahoval výlet na Pomezní boudy, na který jsme se vypravili hned po obědě. Během výletu jsme hráli na zabavení hry - klíště, jelena a prostředníka. Po návratu z výletu jsme hledali poklad podle mapy. Tento poklad jsme našli docela brzy, poté následovala večeře. Po ní jsme zahájili pyžamovou párty, kterou jsme náramně rozjeli.