ZŠ Veltruby, Rokytnice nad Jizerou

Žáci Základní školy Veltruby vyrazili na školu v přírodě do Krkonoš! 
Nejen, že na ně čeká nádherná příroda, ale také bohatý program pod vedením našich skvělých instruktorů a to na téma "Indiáni". 
To jak si děti vedou s námi můžete sledovat v naší FOTOGALERII, kam budeme průběžně fotky nahrávat. 

 

 

Pondělí 

Po dopoledním příjezdu do krásného prostředí Krkonoš jsme se společně proměnili v Indiány, kteří budou čelit místním nástrahám a úkolům, jež jim zdejší krajina připravila. Pro lepší orientaci v terénu jsme se po obědě a řádném odpočinku vydali na průzkum místního terénu, který nás zavedl až k Huťskému vodopádu. Po procházce nás čekal nelehký úkol, a to zajištění si potravy. Každý z indiánů si vyrobil svůj vlastní šíp a následoval lov bizonů. Protože jsme všichni zdární lovci, čekala nás vydatná večeře, po které jsme se rozdělili do týmů. V následujících dnech budeme společně v týmech Rudých tygrů, Super týmu lovců, Drtivých šelem a Lovců tygrů bojovat pod kmenovou vlajkou, kterou jsme společným zapojením svých schopností vytvořili. Teď už znavení po nelehkém indiánském dni padáme do postelí a těšíme se, co nám přinese zítřek.

Úterý

Během úterního dopoledne jsme se vrátili alespoň v myšlenkách zpět do školních lavic a společně jsme si zopakovali počty a čtení. Vynikající oběd nám připomněl, že den je již ve své půli a nás čeká další indiánské dobrodružství. Rozděleni do kmenů, jsme se vydali stavět svá obydlí. Z množství surovin, které jsme v okolí našli jsme postupně budovali vesnice plné týpí a vigvamů. Po dostavění indiánských vesnic jsme si užili zábavné odpoledne plné kolektivních her. Jediné co nám chybělo, abychom se stali opravdovými indiány, byly čelenky. Nelenili jsme tedy a každý jsme si svou čelenku vyrobil. Před ulehnutím jsme si zazpívali pár písniček a teď už zavíráme očka a chystáme se k spánku.

Středa

Středeční den se nesl v duchu bojovém. Započali jsme ho bojem se školními povinnostmi, následoval boj proti nepořádku, kdy jsme se v rámci akce Ukliďme Česko chopili pytlů a pomohli jsme s úklidem v okolí chaty. Po snědení celého oběda do poslední halušky jsme vyrazili do blízkého lesíka. Cestou jsme narazili na lesní obydlí, které prozradilo přítomnost nepřátelského kmene. Jelikož jsme však odvážní indiáni, nezalekli jsme se a jednoho po druhém jsme nepřátele identifikovali a odhalili. Svou převahu jsme poté dovršili vypálením šišek na výstrahu dalším možným nepřátelům. Následovalo zabrání si bojem získaného území, na kterém vznikly lesní stavby pod vlajky našich kmenů. Jako odměna za úspěšný boj na nás čekala výborná domácí pizza. A aby těch odměn nebylo málo, večer jsme si společně u ohně upekli buřty a zazpívali pár písniček. Velký vůz na obloze nám ukázal cestu do peřin, kde teď po dlouhém bojovém dni nabíráme síly na den další.

Čtvrtek

Dnešek byl pro nás, indiány z Veltrub, vyvrcholením školy v přírodě. První polovinu dne si pro nás paní učitelky připravily soutěž ze zdravovědy, kterou jsme po týmech absolvovali. Po dalším výborném obědě nás čekala výprava, během které jsme se museli vypořádat s různými úkoly a překážkami. Společně jsme vyluštili šifru a naučili se básničku, abychom získali poslední kousky mapy, které nám chyběly k zjištění polohy ztraceného indiánského pokladu. Poskládat mapu dohromady nám sice dělalo drobné potíže, ale nakonec jsme to přeci jen zvládli a mohli jsme se společně rozběhnout hledat poklad. Cesta to byla nelehká avšak se zdárným a hlavně radostným koncem, ze kterého si všichni odnášíme, mimo jiné, především skvělé zážitky. Jako odměnu za naše výkony, které jsme podávali v průběhu celého týdne, nás večer čekala diskotéka a vynikající malinový pohár se zmrzlinou. Pořádně vyřádění balíme kufry a těšíme se nejen na zítřejší prohlídku sklárny v Harrachově, ale především domů na rodiče. Přejeme dobrou noc a zítra na viděnou.