ZŠ Zdenky Braunerové, Spálené Poříčí 3. - 7. 6.

Základní škola Zdenky Braunerové odjíždí na školu v přírodě na zámek ve Spáleném Poříčí. 

O jejich zážitcích se můžete dočíst níže. 

Fotogalerii ze školy v přírodě naleznete ZDE

Pondělí

Zdravíme ze Spáleného Poříčí! Hlásíme, že příjezd a ubytování proběhly v tom nejlepším pořádku. Po poledním klidu jsme se vydali na naučnou stezku "Loukou i lesem za pohádkou" a zmapovali si tak okolí. Aby nám cesta rychleji utekla, hráli jsme v průběhu v přírodě kratší hry. Po večeři nás čekala na zámecké zahradě ještě hra, při které jsme se vyřádili, ale zapojili i mozkové závity, a potom alou na kutě. 

Úterý

úterní ráno jsme strávili opět učením se s našimi učiteli. Po obědě a poledním klidu nás ale čekaly opravdové survival aktivity-  všichni jsme se potrénovali v dovednostech jako je orientace v přírodě, práce s mapou, ukázali si, jak rozdělat oheň a přefiltrovat vodu pomocí materiálu běžně dostupném v lese a taky se přiučili tomu nejdůležitějšímu ze zdravovědy. Před večeří jsme stihli ještě několik míčových a běhacích her. Den jsme zakončili velkým honem na lupiče a po večerní hygieně šli spát. 

Středa

znovu se hlásíme ze Spáleného Poříčí. Tentokrát jsme po obvyklé výuce, obědě a poledním klidu vyrazili ve skupinkách na orientační výlet. Chodili jsme po fáborcích a cestou plnili různé úkoly, často se survival tematikou. Na konci nás čekala odměna v podobě rozhledny a velkého nafukovacího hradu. Po večeři jsme si dali soutěž v přetahování se lanem a porazili v ní i své instruktorky se zdravotnicí.  Pak jsme si zahráli ještě štafetovou hru a poslední aktivitou byla rychlá reflexe pocitů a zážitků z dnešního dne. 

Čtvrtek

čtvrteční den se přes předpověď počasí velmi vydařil. Odpoledne jsme si zahráli v týmech hru, ve které jsme si zaběhali, ale také potrápili hlavu, neboť roli tu hrála i strategie. Pak jsme se ve skupinkách věnovali míčovým hrám nebo městečku Palermu, podle toho, jak byl kdo unavený. Večer, po velkém vyhlášení výsledků soutěže a zakončení ŠVP, jsme měli menší afterparty v podobě diskotéky.