Archiv novinek

Věda ve VIDA!

Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce v nadživotní velikosti, společenství mravenců Atta, archeologické pískoviště, vodní tiskárna a dalších více jak 100 interaktivních exponátů, nad kterými vám zůstane “rozum stát”. Pochopíte nejrůznější přírodní fenomény. Neviditelné a těžce pochopitelné jevy se stanou hmatatelné a zajímavé. Čekají na vás čtyři expozice plné záhad a odhalení - Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Součástí exkurze je science show a v případě zájmu výukový program na vybrané téma.

Hravá věda v iQLANDII a iQparku

Zažijte vichřici či zemětřesení. Projděte se lidským tělem. Vyzkoušejte si let kosmonauta do vesmíru. Potkejte se s humanoidním robotem. Vyrobte si elektřinu. Zabalte si mýdlovou bublinu. Že je to nemožné? Přijeďte se přesvědčit do dvou science center, kde na vás čeká spousta zajímavých expozic a exponátů. Vše si můžete zkusit na vlastní kůži. Pochopíte, jak fungují věci kolem nás. Jako bonus tu na vás čekají tematické science show.

Interaktivní výstava Stroj času – putování evropskou historií

Zažijte na vlastní kůži putování historií od pravěku až po novověk. Potkejte chlapce, který se učí lovit v době ledové, seznamte se s dívkou otrokyní v Římě, poznejte život středověké princezny a učedníka v řemeslné dílně, zjistěte, jak si hrály měšťanské děti v 19. století. To vše a mnoho dalších zajímavých zážitků vás čeká na jedinečné výstavě Stroj času ve Sladovně Písek. Po návštěvě výstavy už nikdy nebudete tápat v historických souvislostech. Máte se na co těšit…

Vánoční výlety – výlety za nevšedními zážitky

Nebaví vás vánoční shon, zbytečně předčasná vánoční výzdoba i nabídka místních obchodů a komerční ráz nejkrásnějších svátků v roce? Tak na to všechno můžete zapomenout. Ukážeme vám tradice, zvyky a obyčeje, které byly pro naše předky nejdůležitější a samozřejmé. Pozveme vás k vánočnímu tvoření tradičních vánočních maličkostí a dárků. Nabízíme i zajímavý, vánočně laděný, kulturní zážitek. Co si vyberete, necháme na vás…

Adventní výlety již v nabídce

Nemůžete se dočkat Vánoc a rádi byste zažili adventní atmosféru jinak než doma? Pojeďte s námi do jednoho z rakouských či německých měst a nechte se okouzlit jejich krásami, které vyniknou v čase vánočním mnohem více než v jakémkoliv jiném období.

Katalog vzdělávacích exkurzí a školních výletů

Na všechny školy v Praze, Praze-východ a Praze-západ jsme zaslali katalog s naší nabídkou pro školní rok 2014/2015. Pokud se k vám katalog nedostal, můžete si ho stáhnout z našeho webu. Nebo nám napište a my vám ho rádi zašleme.

Nevybrali jste si z naší nabídky?

Pokud byste chtěli pro vaše žáky uspořádat jakýkoliv zájezd, exkurzi či výlet, který jste nenašli v naší nabídce, kontaktujte nás. Vše rádi zařídíme.

K začátku školního roku jsme spustili nový web!

Spustili jsme zcela nové webové stránky, které jsou uživatelsky komfortní a vycházejí z nejnovějších technologických trendů. Umožňují snadný výběr zájezdu a jeho objednání jen na pár kliknutí. Věříme, že budete s webem spokojeni a budete se na něj rádi vracet!