Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum v Táboře
Určeno pro: ZŠ / GYM SŠ / GYM
Typ zájezdu: Exkurze
Místo: Tábor
Časový rozsah: 7 - 8 hodin
V nabídce: celoročně
Cena od: 420 Kč / žák (při kalkulaci 38-46 žáků)
Nezávazně rezervovat

Seznamte se s dobou, kdy husitství nabylo na svém významu a velkou měrou ovlivňovalo historii českých zemí. Můžete absolvovat standardní prohlídku (expozice Husité, gotický sál, středověké podzemí a vyhlídková věž Kotnov), ovšem hlavní nabídkou jsou lektorské programy pro jednotlivé stupně škol (lektorské programy jsou nabízeny celoročně kromě měsíce června). Novinkou této sezóny je lektorský program v místě, kde Mistr Jan Hus přímo pobýval a kázal - na Kozím hrádku. Ve spojení s prohlídkou Tábora je to unikání exkurze do historie v její nejryzejší podobě.

•    MŠ:

Objevujeme muzeum

Dozvíme se, co je to muzeum, co všechno se v něm mohu naučit a jak se mám v muzeu chovat. Budeme pozorovat vybrané exponáty, samostatně objevovat a plnit úkoly. Seznámíme se s významnými památkami historického města Tábora a dozvíme se, kdo to byli husité. Také si budeme hrát s didaktickými hračkami a budeme rozvíjet prostorovou představivost a motoriku.

•    1. stupeň ZŠ:

Neporazitelní husité

Osvojíme si válečnou strategii husitských hejtmanů a dokážeme zorganizovat stavbu vozové hradby. Seznámíme se s typy husitských zbraní, poznáme zbraně venkovských bojovníků i zbraně měšťanů, objevíme sílu a význam palných zbraní. S pomocí velkého modelu dokážeme vysvětlit, jak husité dobývali hrady. Na vlastní kůži se přesvědčíme o váze středověké zbroje.

Jan Hus na Kozím hrádku

Společně vyrazíme poznat genius loci místa, kde Jan Hus přímo pobýval a kázal. Čeká nás naučná stezka, kde se zábavnou formou dozvíme o jeho životě a prozkoumáme historické pozůstatky hrádku samotného.

•    2. stupeň ZŠ a víceletá gymnázia:

Boží bojovníci

Pokusíme se si utvořit vlastní názor na husitství. Objevíme historické a společenské pozadí husitských válek. Získáme informace o klíčových událostech husitské revoluce. Blíže se seznámíme s husitskou taktikou boje. Zamyslíme se nad kusými a někdy i nepravděpodobnými zprávami o nejznámějšími bitvách husitů, jejich výpravami za hranice českých zemí. Také budeme přemýšlet o temné stránce války a obrovských sumách vydávaných na válečná tažení. Uvědomíme si, jak velká mohla být středověká armáda, jak složité ji bylo zásobovat a jak dlouho vlastně mohla vydržet v poli.

Zobrazit celý popis zájezdu
Varianty a ceny zájezdu
určeno pro ročníky časový rozsah cena / žák nezávazná rezervace
1 Standardní prohlídka 3 - 4 roky, předškoláci 7 h. 440 Kč Rezervovat
2 Standardní prohlídka a lektorský program 3 - 4 roky, předškoláci 8 h. 480 Kč Rezervovat
3 Standardní prohlídka ZŠ / GYM 1. - 9. 7 h. 440 Kč Rezervovat
4 Standardní prohlídka a lektorský program ZŠ / GYM 1. - 9. 8 h. 480 Kč Rezervovat
5 Lektorský program na Kozím hrádku + návštěva města Tábor ZŠ / GYM 1. - 9. 8 h. 420 Kč Rezervovat
6 Standardní prohlídka SŠ / GYM 1. - 4. 7 h. 440 Kč Rezervovat

Není-li uvedeno jinak, cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, služby průvodce, vstupné, v případě zahraničí cestovní pojištění, u vícedenních zájezdů ubytování se snídaní.
Cena kalkulována pro 38 - 46 žáků + 3x pedagogický doprovod zdarma.

Nezávazně rezervovat

Místo zájezdu

Zpět na detail zájezdu

Nezávazná rezervace

Kontaktní osobaProč tyto informace potřebujeme?
Škola

V případě Prahy uveďte i městskou část.

Zájezd Husitské muzeum v Táboře
ZŠ / GYM ZŠ / GYM ZŠ / GYM SŠ / GYM

V případě gymnázia uveďte odpovídající ročník ZŠ či SŠ.

3 zdarma


Chci být informován/a o novinkách společnosti PRAGOTOUR PLUS s.r.o.:

Ano Ne

Cena za 1 žáka: 440

Cena platí při obsazenosti 38-46 žáků.

V případě vašeho zájmu je možné exkurzi objednat pro nižší počet žáků, kdy cenu stanovíme individuálně, a pro vyšší počet žáků, kdy rádi nabídneme autobus s vyšší kapacitou.

Po přijetí nezávazné rezervace vás budeme v co nejkratší době kontaktovat, abychom vaši poptávku potvrdili, popřípadě se domluvili na její úpravě (pokud vámi zvolený termín již bude obsazen). Po doplnění dalších údajů a vyladění detailů pro vás připravíme závaznou objednávku.

Položky takto označené jsou povinné.