Zámek Loučeň a Labyrintárium

Zámek Loučeň a Labyrintárium
Určeno pro:
Typ zájezdu: Výlet
Místo: Loučeň
Časový rozsah: 7 - 8 hodin
V nabídce: září-listopad, leden-červen
Cena od: 430 Kč / žák (při kalkulaci 38-46 žáků)
Nezávazně rezervovat

Navštivte slavné Labyrintárium v zámecké zahradě zámku Loučeň. Čeká Vás 11 různých labyrintů a bludišť, v nichž si užijete spoustu legrace a procvičíte si svoje orientační schopnosti. V případě zájmu si nenechte ujít také samotný Zámek Loučeň, po kterém Vás provede komorník Jeho Jasnosti, kněžna nebo knížecí nadlesní v dobových kostýmech.

Na zámku též můžete absolvovat jeden z šesti výukových programů: Hostina na zámku, Když ještě světem nekřižovaly e-maily, Stromy vyprávějí, Minotaurus a ti druzí, S knížetem kolem světa, Z pohádky do pohádky. Výukový program trvá 3 hodiny.

Výukové programy:

Hostina na zámku

Program je zaměřen na výuku o etiketě a stolování. Ve výukové prostředí se promění zámecká jídelna, kde žáci zasednou ke slavnostně prostřené tabuli a stanou se účastníky hostiny nebo obsluhujícími.

Když ještě světem nekřižovaly e-maily

Průchodem zámeckou branou vstupují žáci na někdejší výsostné území Thurn – Taxisů, slavného šlechtického rodu, který proslul v celé Evropě jako provozovatel poštovních služeb. Při procházce zámeckými komnatami se žáci setkají s hmotnými odkazy na slavnou minulost evropské pošty a seznámí se s vývojem dálkové komunikace mezi lidmi.

Stromy vyprávějí

Dějištěm programu je zámecký park se stovkami domácích a exotických dřevin. Žáci se dozvědí o životě dřevin i jejich škůdcích a chorobách. Popovídají si o ekologii a životním prostředí.

Minotaurus a ti druzí

Žáci se ocitnou ve světě antických bájí a pověstí. Nejprve se vypraví za Minotaurem, jehož statná kamenná socha stráží loučeňské labyrinty, kde se odehrává část programu. Menší děti se seznámí se světem pohádek, které psala kněžna Marie Thurn - Taxis pro své vnuky. Program je velmi vhodný i pro mateřské školy.

S knížetem kolem světa

Program je zaměřen na geografii a etnografii. Žáci porovnávají zvyklosti v různých kulturách, s akcentem na kulturní a přírodní dědictví afrického kontinentu. Do tématu jsou vtaženi dobrodružnou formou – sledováním reálné cesty loučeňského knížete do Afriky na lov lvů.

Z pohádky do pohádky

Žáci navštíví Knížecí školu na zámku a ve společnosti princezny se podívají do světa nejznámějších českých pohádek, posoudí tradiční souboj dobra a zla, a rozvinou svoji fantazii nad ilustracemi z dětských knih. Program je vhodný pro MŠ a 1. stupeň základní školy.

Zobrazit celý popis zájezdu
Varianty a ceny zájezdu
určeno pro ročníky časový rozsah cena / žák nezávazná rezervace
1 Kostýmovaná dětská prohlídka zámku a Labyrintárium 3 - 4 roky, předškoláci 7 h. 430 Kč Rezervovat
2 Kostýmovaná dětská prohlídka zámku a Labyrintárium 1. - 5. 7 h. 430 Kč Rezervovat
3 Výukový program a Labyrintárium 3 - 4 roky, předškoláci 8 h. 440 Kč Rezervovat
4 Výukový program a Labyrintárium 1. - 5. 8 h. 440 Kč Rezervovat
5 Výukový program a Labyrintárium (květen-červen) 3 - 4 roky, předškoláci 8 h. 510 Kč Rezervovat
6 Výukový program a Labyrintárium (květen-červen) 1. - 5. 8 h. 510 Kč Rezervovat

Není-li uvedeno jinak, cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem, služby průvodce, vstupné, v případě zahraničí cestovní pojištění, u vícedenních zájezdů ubytování se snídaní.
Cena kalkulována pro 38 - 46 žáků + 3x pedagogický doprovod zdarma.

Nezávazně rezervovat

Místo zájezdu

Zpět na detail zájezdu

Nezávazná rezervace

Kontaktní osobaProč tyto informace potřebujeme?
Škola

V případě Prahy uveďte i městskou část.

Zájezd Zámek Loučeň a Labyrintárium


V případě gymnázia uveďte odpovídající ročník ZŠ či SŠ.

3 zdarma


Chci být informován/a o novinkách společnosti PRAGOTOUR PLUS s.r.o.:

Ano Ne

Cena za 1 žáka: 430

Cena platí při obsazenosti 38-46 žáků.

V případě vašeho zájmu je možné exkurzi objednat pro nižší počet žáků, kdy cenu stanovíme individuálně, a pro vyšší počet žáků, kdy rádi nabídneme autobus s vyšší kapacitou.

Po přijetí nezávazné rezervace vás budeme v co nejkratší době kontaktovat, abychom vaši poptávku potvrdili, popřípadě se domluvili na její úpravě (pokud vámi zvolený termín již bude obsazen). Po doplnění dalších údajů a vyladění detailů pro vás připravíme závaznou objednávku.

Položky takto označené jsou povinné.